<< Powrót do Aktualności

[26.11.2021] Zebranie zarządu Oddziału Gdańskiego i sprawozdanie z posiedzenia plenarnego SHS

26 listopada 2021 r. odbyło się zebranie zarządu Oddziału, na którym dr Maciej Rydel zdał sprawozdanie z posiedzenia plenarnego SHS, które odbyło się 19 listopada, w siedzibie ZG SHS w Warszawie. Prowadził je Prezes Zarządu Głównego prof. Wojciech Włodarczyk. Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze planowane jest na drugą połowę kwietnia 2022 r. W związku z tym walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Oddziale Gdańskim należy przeprowadzić po 15 lutego 2022 r.

Stwierdzono lawinowy wzrost kosztów funkcjonowania zarządu głównego. Zmalały przychody z zamku w Niedzicy, ze względu na ograniczenia covidowe/ Na wszelkie działania SHS należy szukać sponsorów i darczyńców.

Jury konkursu SHS im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa na prace naukowe młodych historyków sztuki w roku 2021 w składzie: prof. dr hab. Ryszard Kasperowicz, prof. dr hab. Maria Poprzęcka (przewodnicząca), prof. dr hab. Szczęsny Skibiński, prof. dr hab. Antoni Ziemba przyznało cztery wyróżnienia po 5000 pln, w tym dwa dla członków naszego oddziału w kategorii prac niepublikowanych: dr Magdalenie Starędze za pracę „Architektura w Gdańsku w latach 1793-1862” oraz dr Katarzynie Annie Wojtczak za pracę „Julius Albert Gottlieb Licht (1821-1898) – architekt miejski Gdańska”. Trzecią nagrodę w tym konkursie otrzymała także dr Milena Woźniak-Koch, absolwentka UG za rozprawę napisaną pod kierunkiem prof. Antoniego Ziemby z UW.